Home خبرها ارشیو خبرها کشتار خاموش شهروندان توسط نظام مرگ
ارشیو خبرها - خبرها - ژانویه 10, 2023

کشتار خاموش شهروندان توسط نظام مرگ

رژیمی را نمیتوان امروز در جهان سراغ گرفت که مانند جمهوری اسلامی و رژیم بشار اسد علیه شهروندان خود دست به این درجه از جنایت و کشتار زده باشد. حکومت اسلامی هنوز روی کار نیامده بود که طرفداران آن سینما رکس آبادان را به آتش کشیدند و صدها تن از هموطنان ما را به قتل رساندند. سران نظام از همان شب اول شروع به اعدام هموطنان ما کردند و از آن پس نیز تا امروز همچنان به کشتار ادامه داده اند. اعدام و کشتارهای جمهوری اسلامی در تابستان 67، 18 تیر 1378، قیام 1388، دیماه 96، بهمن 98، حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی و معترضان جنبش “زن، زندگی، آزادی” هر بار صدها تا هزاران تن، بویژه از نسل جوان را، به خاک انداخته است. در تمام این دوران قتل و شکنجه و تهدید و تجاوز و اعدام مخالفان و معترضان در دستور کار بوده و مسئولان رژیم با این جنایات هر بار قساوت و جنایت خویی خود را روشنتر به نمایش گذاشته اند.

کشتار هموطنان ما توسط این نظام به اشکال فوق محدود نمیشود. شکل دیگر کشتار خاموش شهروندان است: آلودگی هوا، ریزگردها، نابود کردن محیط زیست، فقر، بی آبی، فقدان اطلاع رسانی به موقع از بروز کرونا، ممنوع کردن واکسن های جهانی و موثر کرونا برای مردم، تولید خودروهای مرگ آور و غیر استاندارد که به ارابه های مرگ معروف شده اند، جاده های مخروبه و غیره نیز هر کدام تا دهها هزار قربانی در سال از مردم میگیرند. به گفته خود مسئولان، سالانه ۲۶ هزار نفر در کشور تنها به دلیل عوارض ناشی از آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

بر اساس گزارش رسانه های جمهوری اسلامی، وضعیت آلودگی هوا در کرج، اصفهان، اهواز، شادگان، مسجد سلیمان، دزفول، سوسنگرد، شوشتر، اندیمشک، مشهد، قم، یزد، همدان، شهرهای مختلف آذربایجان شرقی از جمله تبریز بحرانی است و مردم در اثر آلودگی هوا “در حال خفگی هستند”. حتی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز به این وضعیت اذعان دارد و میگوید: «ما در حال دریغ کردن نفس کشیدن از مردم هستیم».

گزارش‌های روزانه موسسه‌ های اعلام شاخص آلودگی هوا، از جمله «آی‌کیو ایر» مستقر در سوئیس نشان می‌دهد که آلودگی هوای تهران بسیار نزدیک به وضعیت اضطراری است. شاخص آلودگی هوا در البرز، تهران و کرج نیز بالای ۱۸۰ است. آمارهای این نهادهای بین‌ المللی نشان می‌دهند که آلودگی هوا در ایران طی هفته‌ های گذشته به سرعت در حال بدتر شدن است.

نبود گاز کافی در داخل ایران به عنوان سوخت پالایشگاه ها باعث شده که دولت دوباره به سوخت مازوت روی آورد. امری که باعث آلودگی شدید و کم سابقه هوا در شهرهای مختلف شده است. کشوری که بعد از روسیه بزرگترین منابع گازی جهان را دارد امروز به دلیل ناکارآمدی حکومت و ناتوانی آن در جلب سرمایه گذاریهای خارجی به دلیل سیاست جاهلانه و تنش آمیز جمهوری اسلامی، امروز قادر نیست گاز کافی برای مردم ایران تولید کند. گفته میشود که افت تولید در آینده بیشتر نیز خواهد شد. علاوه براین، آمارهای بانک جهانی و وزارت نفت ایران نشان می‌دهد که سالانه ۱۸ میلیارد متر مکعب گاز تولیدی کشور در همان مرحله تولید از میادین نفتی، به ‌خاطر عدم نصب تجهیزات جمع‌آوری گازی که همراه با نفت استخراج می‌شود، در مشعل‌ها سوزانده و هدر داده می‌شود.

به دلائلی که رفت مبارزات مردم ایران برای پایان دادن به جمهوری اسلامی و استقرار آزادی و دموکراسی امروز به مبارزه برای بقا تبدیل شده است. اگر به این نظام جهل و جنایت توسط مردم ایران هرچه زودتر پایان داده نشود جمهوری اسلامی هم به کشتارهای خود و هم به نابود کردن پایه های حیات و زندگی مردم ایران ادامه خواهد داد.  

13 دی 1401 برابر3 ژانویه 2023

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

sjmikh@iranazad.info

http://www.iranazad.info/