Home خبرها ارشیو خبرها سقوط غیرعمد هواپیمای مسافری نشانه ی دیگری از سقوط غیرعمد رژیم -سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا
ارشیو خبرها - خبرها - ژانویه 14, 2020

سقوط غیرعمد هواپیمای مسافری نشانه ی دیگری از سقوط غیرعمد رژیم -سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا

سرانجام رژیم شیطانی انتقام قتل سلیمانی را نیز، که قراربود از آمریکای «جهانخوار» بگیرد، از ملت ایران گرفت. مرگ  ۱۷۶ سرنشین هواپیمای بویینگ اوکرایینی که اکثریت نزدیک به همه ی آنها ایرانیان یک تابعیتی یا دو تابعیتی بودند بهای این انتقام بود. ۵۹  تن دیگر و چندصد تن زخمی نیز در سوگواری دستوری کرمان، که با نهایت شتابزدگی، و در نتیجه، بدون سازماندهی مناسب و پیش بینی های لازم برگذارشده بود، کشته شدند.

رژیمی که چهل سال با دروغ زندگی کرده بود این بار در سقوط هواپیمای اوکرایینی، نه با آمریکای «جهانخوار»، که با چند دولت دیگر مانند اوکرایین، کانادا و خود مردم داغدار ایران و همه ی مردم و دولت های دیگر جهان نیز طرف بود و نمی توانست به دروغ روزهای نخست که با بوق و کرنا از زبان چندین تن از مسئولان رسمی آن بیان شد ادامه دهد و ناچار شد تا، همراه با چاشنی مجدد چند اتهام دیگر به آمریکای «جهانخور»، به مسئولیت قتل سرنشینان هواپیما اعتراف کند. با این رسوایی رژیم و نیروهای مسلح انقلابی آن بار دیگر نشان دادند که تنها در امور کشورداری آماتورهای ناآزموده ای نیستند؛ در عملیات رزمی نیز که شب و روز لاف آن را می زنند نیز مبتدیان خطرناکی هستند.

آنان با این ادعا که این واقعه نتیجه ی جو تنش زاییده از رفتار آمریکا بوده باز هم به نوعی مسئولیت نهایی را به گردن این دولت می اندازند و حتی نمی گویند چرا در حالی که قصد موشک پرانی بسوی عراق را داشته اند، و چنان که می دانیم عراقی ها و آمریکایی ها را هم پیشاپیش از این برنامه آگاه کرده بودند، در آن دو ساعت آتشبازی موشکی پروازهای غیرنظامی را ممنوع نکرده بودند تا از چنین خطراتی اجتناب شود. گویا همواره آن که می باید پس از همه ی دیگر دست اندکاران از خبط ها و جنایات رژیم باخبر شود و بهای آنها را بپردازد ملت ایران است.

این جنایت را حتی با یادآوری جنایت آمریکا در سرنگون ساختن هواپیمای مسافری ایرانی در آسمان خلیج فارس در جریان جنگ ایران و عراق نیز، که آن هم قربانی یک خطای موشکی نظامیان این دولت شده بود، نمی توان قیاس کرد زیرا موشک آمریکایی نه یک هواپیمای آمریکایی، که یک هواپیمای مسافری ایرانی را زده بود و این بار هم شمار بزرگی سرنشین ایرانی بوده اند که با شلیک یک موشک ایرانی به هواپیمای مسافری خود قربانی شده اند !

با ارتکاب این جنایت هولناک به دست نظامیان آماتور رژیم داغ فراموش نشده ی کشته شدگان بیگناه آبانماه در دل ملت ایران سوزان تر شد و دست های رژیم، که تصور می کرد با روضه خوانی ها و تبلیغات پنج روزه برای مرگ سردار ساختگی خود آن جنایات را از یادهای مردم زدوده، بار دیگر خون آلود تر از همیشه در معرض دید همگان قرارگرفت.

این واقعیت ها نشان می دهد که از این پس دیگر هیچ بازی تبلیغاتی و مانور به اصطلاح سیاسی قادر به استتار زشتی چهره ی شوم و ترسناک رژیمی، که بر أساس سلب همه ی حقوق مسلم ملت ایران و با توسل به سخت ترین سرکوب ها بر کشور ما حکم می راند، نیست و دورانی که آخوندها توانسته بودند با شعبده بازی ها و دروغپردازی هایی که حرفه ی همیشگی آنها بوده بخشی از مردم را بفریبند برای همیشه به سرآمده است.

سقوط غیرعمد هواپیمای مسافری حامل شمار بزرگی از هموطنان نشانه ای دیگری از نزدیکی سقوط غیرعمد خود رژیم نیز هست : از این پس سقوط دستگاه پوسیده و لرزان زور و ستم حاکم امری محتوم است که تحقق آن  تنها در گرو همت بیشتر آزادیخواهان و بویژه همبستگی و تفاهم بیشتر در میان آنان قراردارد.

ما این حادثه ی جانگداز را به همه ی خانواده های داغدار ایرانی و انیرانی که عزیزان خود را در اثر آن از دست داده اند و به همه ی ملت ایران صمیمانه تسلیت می گوییم و بار دیگر یادآر می شویم که وقوع آن نتیجه ی آماتوریسم سیاسی و نظامی و جهالت رژیم فاسد حاکم در میهن عزیز است.

۲۱ دیماه ۱۳۹۸

سازمان های جبهه ملی ایران در اروپا

دکتر علی راسخ افشار، دکتر پرویز داورپناه، علی شاکری زند، مهندس مهدی مقدس‌زاده