Home خبرها ارشیو خبرها بیانیه جبهه ملی ایران در مورد شرایط روز کشور
ارشیو خبرها - خبرها - مارس 10, 2020

بیانیه جبهه ملی ایران در مورد شرایط روز کشور

هموطنان عزیز ! ملت شرافتمند ایران
بر خورد کار به دستان جمهوری اسلامی با اپیدمی مرگباری که کشور را فراگرفته است ، بار دیگر نشان داد و ثابت نمود که آنان درایت و کفایت لازم برای اداره ی این سرزمین و صیانت از امنیت ملت بزرگ ایران را نه تنها در مورد مسائل سیاسی و اقتصادی ، که حتی در برابر بلایای طبیعی و مخمصه هایی مانند همین اپیدمی را نیز ندارند .

درهمین یکسال اخیر مصیبت هایی مانند سیل و زلزله ، بخش های وسیعی از میهن مان را ویران و گروه بسیاری از هموطنان مان را داغدار و آواره نمود ، بدون آنکه اقدام ملموس و شایسته ای از طرف حکومت ، برای رفع گرفتاری های مردم و تسکین آلام آن ها به چشم بخورد .
در آبان ماه اعتراضات مردم به گران شدن یکباره و ناگهانی بنزین ، در سراسر کشور با گلوله و با به خاک و خون کشیده شدن عده زیادی از مردم ایران روبرو گردید شگفتا که حتی اجازه گرفتن مراسم یاد بود برای این قربانیان داده نشد و هنوز تعداد واقعی شهدای آن خیزش عمومی اعلام نشده است .
شلیک موشک به هواپیمای مسافر بری اوکراینی و کشتن ۱۷۶ مسافر بی گناه ، دسته گل دیگری بود که آقایان به آب دادند . ابتدا آن حادثه را نقص فنی هواپیما اعلام کردند و پس از چند روز و با بروز آثار وشواهد انکار نا پذیر ، به شلیک موشک اعتراف نمودند .

در نیمه دی ماه ۹۸ در شهر ووهان در چین ، بیماری ویروسی خطرناک ” کرونا ” به شکل اپیدمی خود را نشان داد . دولت چین برای جلوگیری از گسترش بیماری شهر ووهان با حدود ده میلیون نفر جمعیت را قرنطینه نمود و ورود و خروج به این شهر را ممنوع اعلام کرد .
به دنبال آن کشورهایی که با چین مراودات تجاری و سیاسی داشتند ، مرز هوایی خود با چین را بستند تا از ورود این ویروس به کشورشان جلوگیری نمایند اما شرکت هواپیمایی ماهان ، بدون پروا وبدون اعتنا به مخاطراتی که در کمین امنیت و سلامتی ملت ایران نشسته است به پروازهای خود به چین همچنان ادامه داد و مسافران چینی و اتباع چین مقیم ایران ، از جمله طلاب مقیم شهر قم را به ایران پرواز داد .
بدین سان ویروس مهلک کرونا به ایران وارد شد و اولین موارد ابتلا به بیماری ناشی از این ویروس در هفته ی اول بهمن در قم و تهران مشاهده شد .
کارگزاران حکومت ، به جای آگاهی رساندن سریع و هشدار عمومی به مردم ، با اهداف سیاسی حقیر و بی ارزش مثل کمرنگ نشدن راه پیمایی دولتی۲۲ بهمن ، یا انتخابات دوم اسفند ، خبر را ازمردم پنهان نگاه داشتند و از قرنطینه کردن قم خودداری نمودند ، تا ویروس مرگبار به همه جای ایران پخش شد . وبیماری هزاران نفر از هموطنان مان را مبتلا وصدها نفر از آنان را به کام مرگ کشید .

هموطنان عزیز !
در این روزهای تلخ و سیاه تاریخ ، ما در صدد مطرح کردن خواسته های کلان و بنیادین ملی نیستیم چرا که آن خواسته ها را قبلا مطرح کرده ایم . اما امروز برای محدود کردن ابعاد این فاجعه به کار به دستان جمهوری اسلامی اکیدا توصیه می کنیم که با استفاده از نظرات کارشناسان و افراد مطلع و به صورت علمی نسبت به مهار کردن این اپیدمی خطرناک اقدام کنند و به نظرات واپسگرایانه و تعصب آمیز و غیر علمی وقعی نگذارند . قرنطینه کردن شهرهایی که کانون پر خطر شناخته شده اند ، لغو کردن تمام مراسم و تجمعات ، تعطیل کردن موسسات آموزشی ، ادارات ، زیارت گاه ها ، مساجد ، پادگان ها ، خالی کردن زندان ها و آزاد کردن زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی و عقیدتی ، تامین کردن تجهیزات پزشکی و مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده ها ، درست کردن بیمارستان های ویژه صحرایی یا استفاده از مکان هایی که قابلیت تبدیل شدن به بیمارستان را دارند ، قطع کردن ارتباطات و تماس های افراد جامعه با توضیح دادن و توجیه کردن آنان ، کمک گرفتن از سازمان بهداشت جهانی و کمک گرفتن از تمام جامعه بین المللی ، کمک مالی به مردم و اقشاری که در این روزهای پایان سال دچار رکود کسب وکار و اضطرار شده اند به هر ترتیب و نحوه ی ممکن ، قرنطینه کردن اسکناس ها به مدت دوهفته و ضد عفونی کردن آن ها در بانک ها ، ایجاد یک کانال تلویزیونی و یک فرستنده ی رادیویی برای آگاه کردن و خبررسانی درست و مستمر به مردم و آموزش دادن نکات بهداشتی به آنان جهت برخورد صحیح با حادثه ای که پیش آمده است ، اموریست که هیات حاکمه جمهوری اسلامی موظف به انجام آنهاست .

از هموطنان عزیز ، ملت شریف و آگاه ایران نیز مصرا درخوا ست می کنیم که اصول بهداشتی و پیشگیرانه را به همان گونه که پزشکان و متخصصان همه جا گفته و می گویند رعایت نمایند . به طور داوطلبانه خود را در منازل قرنطینه کنند و جز در موارد ضرورت های مهم از خانه خارج نشوند . از مسافرت بین شهر ها پرهیز کنند . دید و بازدید های نوروزی حتی با نزدیک ترین افراد خانواده ی خود را لغو کنند .

جبهه ملی ایران از جامعه ی ارجمند پزشکی کشور و کادر درمانی و پرستاری بیمارستان ها که در این شرایط خطیر و حساس و علیرغم همه ی نارسایی ها و کج رفتاری ها با نهایت ایثار و فدا کاری در خدمت بیماران بوده و تعداد از این عزیزان ، جان خود را بر سر این خدمت انسانی از دست داده اند قدردانی و سپاسگزاری می نماید . تاریخ خدمات این انسان های فرهیخته را با خطوط زرین ثبت و ضبط خواهد نمود .

نوزدهم اسفند ماه ۱۳۹۸
تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران