Home خبرها ارشیو خبرها آزادی نوری، تشویق جمهوری اسلامی به  ادامه گروگان گیری است!
ارشیو خبرها - خبرها - ژوئن 23, 2024

آزادی نوری، تشویق جمهوری اسلامی به  ادامه گروگان گیری است!

اعلامیه همگامی برای جمهوری سکولاردمکرات در ایران پیرامون استرداد حمید نوری

نخست وزیر سوئد اعلام کرد که در ازای آزادی زودهنگام حمید نوری که به حبس ابد محکوم شده بود، یوهان فلودروس و سعید عزیزی، ایرانی سوئدی زندانی در تهران آزاد می شوند.

با توجه به تبادل زندانیان که در گذشته بین ایران و آمریکا و بلژیک انجام شده بود، می‌شد تصور کرد که این اتفاق زودتر یا دیرتر اتفاق خواهد افتاد، اما از آنجائی که یک ماه  پیش حکم  نوری به حبس ابد نهایی شد، تصور نمی رفت که تبادل به این زودی صورت پذیرد.

بی توجهی به نقض فاحش حقوق بشر در ایران و آزادی جنایت‌کاری چون حمید نوری،جمهوری اسلامی را به ادامه گروگان‌گیری اتباع خارجی و سرکوب شدیدتر آزادی‌خواهان در ایران تشویق می نماید. از این زاویه به درستی انتقادات به دولت دست راستی سوئد به  خاطر استرداد حمید نوری و صرفنظر کردن از آزادی دکتر احمدرضا جلالی آغاز شده است.

ما این اقدام دولت سوئد را، که عدالت و حقوق بشر را زیر پا گذاشته و یک جنایتکار را آزاد کرده و به این ترتیب خواسته یا ناخواسته راه را برای گروگان گیری‌های بیشتر و تشدید سرکوب و ترور هموارتر کرده است، محکوم می کنیم و خواهان تجدید نظر در این سیاست هستیم. این سیاست توهین به دستگاه قضائی سوئد و خاک پاشیدن به چشم مادران و خانواده‌های داغداری است که بیش از چهار دهه است، فرزندان خود را به عاملیت امثال حمید نوری‌ها از دست داده اند.

همگامی برای جمهوری سکولار دمکرات در ایران

۲۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴