Home خبرها ارشیو خبرها گلوله پاسخ اعتراض مردم تشنه خوزستان
ارشیو خبرها - خبرها - جولای 30, 2021

گلوله پاسخ اعتراض مردم تشنه خوزستان

بی آبی و بی غذائی مردم شهرهای خوزستان را به اعتراض جمعی واداشته است. حکومت اسلامی بجای رساندن آب وغذا به ایشان، اعتراضشان را با گلوله پاسخ میدهد. به گفته نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در حال حاضر بیش از 702 روستا آب آشامیدنی ندارند. مشکل کمبود آب به مختل شدن کشاورزی، از میان رفتن احشام و کمبود مواد غذایی نیز انجامیده است. این نابسامانی ها در دو دهه اخیر شکل گرفته و در دو ماه گذشته به اوج خود رسیده است. نیروهای انتظامی در روزهای گذشته بار دیگر اعتراضات مردم را با گلوله پاسخ دادند و چند تن از معترضان را کشته و چند تن دیگر را مجروح نمودند.

پایه و ریشه مشکلات کنونی کمبود آب را باید در سوء مدیریت و فقدان آگاهی لازم مسئولان امور دانست که انتقال آب کارون از سرچشمه آن در بهشت آباد به استان های مرکزی بویژه اصفهان علت اصلی آن بوده است. این برنامه ها بیشتر در جهت استفاده های خصوصی مسئولان به ویژه سپاه پاسداران صورت گرفته است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بی اعتنایی حکومت اسلامی به نیازهای مردم ایران به ویژه مردم استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان و پاسخ گلوله به اعتراضات مسالمت آمیز ایشان را بشدت محکوم میکند و بی آبی و بی غذائی مردم این استانها را جنایتی دیگر علیه مردم ایران میداند.

در چنین شرایطی لازم بود که گروهی از کارشناسان برای یافتن راه حل های اساسی و گشودن گره ها و وضعیت خطرناکی که مردم با آن روبرو هستند، تشکیل شود. آب کارون بجای انتقال به استانهای مرکزی که اغلب در خدمت سپاه پاسداران و شرکت های وابسته به حکومت است به خوزستان باز گردانده شود و به این ترتیب کمبود آب برطرف، کشاورزی استان احیا شود و مردم این استان به آب سالم، غذا و زندگی عادی دسترسی پیدا نمایند.

متاسفانه اما این حکومت نه تنها در پی حل مشکلات مردم نیست، بلکه تنها اقدامات جنایتکارانه و استفاده از گلوله و زور علیه هرگونه اعتراض را به عنوان راه حل مشکلات می شناسد.

تردیدی نیست که تا زمانی که این نظام برچیده نشده و توسط یک نظام مبتنی بر دموکراسی و جدایی دین از حکومت جایگزین نگردیده، مردم ما هر روز با جنایات و مصائب جدیدی روبرو خواهند بود! ما همچنان روشهای بدور از خشونت را برای ادامه مبارزه علیه استبداد دینی لازم میدانیم.

رژیم همواره کوشش کرده که با جدا کردن مردم از یکدیگر ادامه حاکمیت خویش را ممکن سازد. به این سبب ما از تمامی هموطنان انتظار داریم که مردم خوزستان، سیستان و بلوچستان را در تلاش خود برای رهایی از وضع موجود و دستیابی به حداقل نیازهای زندگی و معیشت تنها نگذارند و همبستگی کامل خود را با ایشان‌ نشان دهند.

ما همچنین از آن بخش از پرسنل نظامی که آگاه و با شرایط و وضعیت مردم محروم ایران آشنا هستند میخواهیم که مانع از اعمال هرگونه خشونت علیه هموطنان خود گردند.

ما در مبارزه علیه استبداد و برای آزادی و دموکراسی، کلیه آزادیخواهان جهان را در مبارزه علیه ظلم، بی عدالتی و سفاکی حاکمان جمهوری اسلامی به یاری می‌طلبیم. حکومت مستبد ایران باید بداند که به سبب جنایاتی که علیه مردم ایران اعمال میکند، نه تنها در برابر ایرانیان بلکه در برابر جامعه جهانی نیز باید پاسخگو باشند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

29 تیر 1400 برابر 20 ژوئیه 2021

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info