Home خبرها ارشیو خبرها  حمله تروریستی به پاسگاه انتظامی راسک را محکوم می کنیم
ارشیو خبرها - خبرها - دسامبر 25, 2023

 حمله تروریستی به پاسگاه انتظامی راسک را محکوم می کنیم

بامداد روزجمعه 24 آذر ماه گروهی تروریستی که یقینا مزدور اجانب و دشمن تمامیت ارضی و یک پارچگی این سرزمین است، به کشتار سربازان محافظ مرز کشورمان دست زد. این نوع گروه های تروریستی و حرکات خشونت بار آن ها هیچ‌گونه جایگاهی درمیان ملت ایران نداشته و نخواهند داشت.

 جبهه ملی ایران تمامی شهروندان ایرانی را با هر عقیده سیاسی، مذهبی و اجتماعی، دارای حقوق مساوی در برابر قانون دانسته و شایسته زندگی آبرومندانه و مرفه، همراه با صلح و آرامش می‌داند.

جبهه ملی ایران همان‌گونه که کشتار بی‌رحمانه نماز جمعه زاهدان در آبان ۱۴۰۱ توسط نیروهای سرکوب گر حکومت جمهوری اسلامی را به شدت محکوم نموده و خواهان برخورد با آمران و عاملان آن واقعه جان‌گداز گردیده بود، اقدام تروریستی، ددمنشانه و غیرانسانی سپیده‌دم ۲۴ آذر به پاسگاه انتظامی راسک و کشته شدن فرزندان این مرز و بوم را نیز قویا محکوم می‌نماید زیرا که تفاوتی میان خون‌های ریخته شده از فرزندان این ملت نمی‌بیند و خواهان برخورد با مسببین این گونه اقدامات خشونت بار و تروریستی می‌باشد.

ما معتقدیم که نظام حاکم به سبب بی توجهی در متمرکز نمودن نیروهای دفاعی لازم و  به علت عدم ارائه امکانات مناسب و تجهیزات کافی به نیروهای مرزبانی حافظ امنیت ملت ایران، در بروز این رویداد تلخ مقصر بوده و خونهای پاک ریخته شده در این واقعه، بر عهده حاکمان بی کفایت نیز می‌باشد.

هموطنان عزیز ما در سیستان و بلوچستان سال‌هاست که با محرومیت‌ها، فشارهای اقتصادی و مشکلات شدید زیست‌محیطی و اجتماعی دست به ‌گریبانند که وضعیت نا به سامان آنان دل هر ایرانی را به درد می‌آورد .

جبهه ملی ایران خود را موظف می‌داند که پیگیر مطالبات بر حق هم میهنان ساکن در این خطه بوده و در جهت رفع  محرومیت‌ها و مشکلات آنان تلاش نماید .

جبهه ملی ایران اعلام می‌دارد، هرگونه اقدام خشونت‌آمیز و مسلحانه‌ که بی‌شک منجر به ریخته شدن خون شهروندان شده و همچنین امنیت جانی، روانی و اقتصادی آحاد ملت را تهدید می‌کند، مبتنی بر هر عقیده‌ای که باشد،راه به جایی نخواهد برد و محکوم به شکست است.ما معتقدیم که راه برون رفت از بحران های متعددی که در اثر سوء سیاست و سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی،جامعه ایران را فرا گرفته،تنها برقراری حاکمیت ملی است،و استقرار حاکمیت ملی نیز،مبارزات مدنی ، بدون خشونت وگسترده ملت ایران و مطالبات آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ساکنان همه ی پهنه ایران زمین را می طلبد.

                                                                                                 هیات رهبری اجرائی جبهه ملی ایران

                                                                                             تهران-بیست و نهم آذر ماه 1402