Home ویژه ایران لیبرال آرشیو ویژه ایران لیبرال داعش به روایت تاریخ هجری – حسن بهگر

داعش به روایت تاریخ هجری – حسن بهگر

ما از قدیم شنیده بودیم که تواریخ قدیمی که قرن ها از زمان تألیفشان می گذرد، به دلایل مختلف با سخنان نادرست و گاه افسانه آمیخته است و باید به همین دلیل در ارجاع به آنها دقت کرد و همیشه با نگاه انتقادی بدان ها نگریست. این از تواریخ قدیم  و فکر می کردیم عصرش گذشته، تا چشممان روشن شد به افاضات آقای هجری که اخیراً صادر شده و دیدیم آن داستان پردازی ها مال قدیم که نیست، هیچ، با گذشت زمان تکامل هم پیدا کرده.

دبیر کل مسلحانه ی حزب دموکرات کردستان در مقاله ای در« روژی کورد» که در تارنمای کوردستان میدیا (1) منتشر شده، شکست داعش و گروه های سلفی جهادی را نتیجه ی  اجرای توطئه از سوی جمهوری اسلامی می داند!!؟

پدر جان توطئه کجا بود؟ صریح نیرو جمع کرده اند و از افغانستان تا لبنان آدم آورده اند و زده اند به خیک داعش و دخلش را آورده اند. توطئه کاریست که مخفی باشد، کجای این مخفی بوده؟

متأسفی از نابودی داعش، بسیار خوب، دیگر چه حاجت است که توطئه اش بنامی؟ برایش مجلس ختم بگیر کافیست.

دبیرکل سناریوی تخیلی خود را بسط داده :«براساس پیشنهاد ایران و به منظور نفوذ و کنترل نیروهای تروریستی به ویژه القاعده، تعداد قابل توجهی از آوارەهای افغانی، حزب‌الله و عرب عراق و سوری به درون القاعده و و به ویژه نیروهای داعش فرستاده شدند تا از این طریق به تحریک این گروەها به انجام خشونت و کشتار و ویرانی هر چه بیشتر بپردازند تا چهرەای تماماً متوحش و درنده از آن‌ها به دنیا نشان داده شود، جهانی که مصمم بود تا بشار اسد را از قدرت ساقط کند. خارج کردن جگر یکی از سربازهای کشته شده ارتش بشار اسد و خوردن آن در مقابل دوربین توسط یکی از تروریست‌های القاعده و انتشار و پخش فیلم این فاجعه در رسانەهای بین‌المللی، جهانیان را دچار شوکه کرد و تاثیرات شگرفی بر افکار عمومی کشورها به ویژه آن دولت‌هایی که مصمم بودند بشار اسد را از قدرت ساقط کنند، گذاشت که یکی از این کشورها ایالات متحده آمریکا بود. آنان به این مساله می‌اندیشیدند که اگر قرار باشد بعد از سقوط بشار اسد چنین افرادی قدرت را قبضه کنند چه فجایعی می‌تواند روی دهد؟ این امر تحقق اهداف ایران در ملایم شدن تصمیم و جدیت این کشورها در برکناری بشار اسد از قدرت را در پی داشت.»

آدم نمی داند از این تفسیر و تحلیل این رهبر حزب بخندد یا گریه کند. بابا جان لابد هند جگرخوار را هم می خواهی بگویی توطئه ی شیعیان بوده برای خراب کردن مخالفانشان. امروز کسی نیست که نداند القاعده و گروه های وابسته به آن، از جمله داعش، ساخته و پرداخته آمریکا و اسراییل برای ساختن کشورهای کوچک دست نشانده از جمله کردستان در منطقه بود که با اینکه هزینه های سرسام آوری داشت  شکست خورد و هم پولشان را به باد داد و هم آبروی نداشته اشان را. عربستان و کشورهای آن طرف خلیج فارس هم که به جای خود.

 آقای هجری از این شکست پریشان است و بر آن مویه می کند و بر نابودی یکی از بزرگترین گروه های جنایتکار قرن اشک می ریزد و از مقصران اصلی که  متحدان استراتژیک خودش یعنی آمریکا و اسراییل باشند، نام نمی برد و در مقابل جمهوری اسلامی را مسبب خشونت و جنایت های داعش جلوه می دهد. (خدا پدرت را بیامرزد، نامه ی اعمال جمهوری اسلامی به اندازه ی کافی پر و پیمان هست، لزومی به جعل اسناد ندارد.)

پروژه ی شکست خورده داعش، ننگین ترین و فجیع ترین جنایات  مثل سربریدن  و سوزاندن بچه ها و تجاوز به زنان و فروش آنان همچون بردگان را از خود به یادگار گذاشته  که از جمله جنایات علیه بشریت است و باید عاملان اصلی آن محاکمه شوند، ولی هجری طالب است که داعش را تبرئه کند و گناه را به گردن نفوذی های جمهوری اسلامی بیندازد. حال  ببینیم آن نفوذی ها چه اندازه ماهر بودند که مشاوران نظامی و اطلاعاتی حامیان داعش از پسشان برنیامدند و از آنها بازی خوردند؟

 با این کراماتی که تو به جمهوری اسلامی نسبت می دهی، لابد پس فردا خواهی گفت که اصلاً انتخاب ترامپ هم کلک جمهوری اسلامی بوده تا آبروی آمریکا را ببرد. (حواست باشد که این طوری شوخی شوخی برای جمهوری اسلامی تبلیغ نکنی.)

هجری نه فقط جنایات روزانه داعش و آن همه فجایع را که درتاریخ بشری کمتر دیده شده ، نادیده می گیرد. بلکه می خواهد با نسبت دادن یک مورد از این جنایت ها به  جمهوری اسلامی، همین یک قلم آدمکشی را عامل شکست داعش قلمداد کند. پس بقیه چه می شود؟ بنویس ببینیم که بقیه را چطوری گردن جمهوری اسلامی خواهی انداخت. (ابوبکر بغدادی هم شاید اژه ای بوده که ریشش را سیاه کرده بوده حالا دوباره برگشته تهران!؟)

از هجری که گذشته، معلوم نیست بتوان علاجش کرد، ولی واقعاً اعضای حزب دموکرات کردستان باید لحظه ای بیندیشند که سرنوشت خود و مردم کردستان و منطقه را به دست چه انسان مالیخولیایی سپرده اند و این شخص آنها را به کجا رهنمون خواهد شد. هجری حتا به روی خود نمی آورد که بارزانی که خواستار حکومت مستقل کردستان است، در برابر جنایات داعش تاب نیاورد و ناچار از ایران کمک خواست تا بتواند حمله ی داعش را دفع کند. هجری بدین طریق حتا جنایت های داعش علیه کردها و کشتار کردهای ایزدی را نیز منکر می شود و دست های خونین داعش را پاک می کند تا بتواند دیگری را مقصر جلوه دهد. بارزانی در مصاحبه با روزنامه الحیات اعتراف می کند که اولین کشوری که درمبارزه با داعش کمک کرد و با دو هواپیما مهمات به آنها رساند ایران بود. ولی طبق سناریوی تخیلی هجری  هنگامی که ایران به کردهای بارزانی برای دفع داعش کمک می کرده با عوامل نفوذی خودش در حال جنگ بوده! شاید مقصودش این است که انتحاری های داعش هم از سپاه پاسداران آمده بوده اند.

این نوع توجیه  و تفسیر هجری نه تنها به نفع مردم کرد نیست بلکه یاری رساندن به جمهوری اسلامی است زیرا تا آنجا جلو می رود که در این تحلیل آبکی بگوید «جمهوری اسلامی به شدت نگران تضعیف و نابودی داعش در منطقه توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا است.» این سخن بقول معروف مرغ پخته را در دیگ به خنده وامی دارد و نشان می دهد که هجری یا به کلی مجنون شده یا خود را به جهالت زده است. او مدعیست که داعش و جمهوری اسلامی متحد هم هستند و جمهوری اسلامی از خطر حمله داعش استفاده ی تبلیغاتی می کند. دلیلی که می آورد این است که تا کنون داعش حمله سازمان یافته ای علیه ایران نکرده است. وی هیچگاه تصور نمی کند بهتر است از خود بپرسد که چرا داعش به اسراییل حمله نکرده است که البته پرسش بجاتری است. داستان کمک های پزشکی و تسلیحاتی اسرائیل به داعش را هم که در وال استریت جورنال هم درآمد، به کلی نادیده می گیرد.

داستان تخیلی  هجری حتا شامل  حمله 17 خردادماه به قبر خمینی نیز می شود  و برآنست :«حال رژیم اسلامی ایران در تلاش است تا فعالیت سیاسی و مسلحانه ملت کرد علیه رژیم را تحت عنوان افراد و گروەهای وابسته به داعش به جهانیان معرفی کند و تحت همین عنوان نیز احکام سنگینی را نیز بر آنان تحمیل کند.» این فرصت طلبی آقای هجری  واقعاً تماشایی است. وصل کردن حمله ی داعش به افراد بیگناهی که برای دادخواهی به مجلس رفته بودند، به «فعالیت سیاسی و مسلحانه ملت کرد»  هم  مضحک است هم ظالمانه  زیرا آنچه جهانیان از عاملان انتحاری در فیلم های گوناگون شنیدند چند کلمه عربی با مفهوم مذهبی بود و صحبتی از مطالبات  مردم کردستان نبود ؛ ظالمانه است زیرا  این برادرکشی را به حساب مردم کردستان می گذارد.

آن چه مسلم است  آقای هجری مطالبات مردم کرد را نمایندگی نمی کند. مردم کرد اجازه نمی دهند به عنوان استقلال، چماق دست بیگانگان شوند تا به امیال جهانخوران تحقق بخشند چون می دانند  این بردگی است و استقلال نیست. هجری صورت مسأله را پاک می کند و فقر ، بیکاری  استیصال جوانان کرد که در اثر ستم  و جهالت جمهوری اسلامی فریب داعش را می خورند نادیده می گیرد و از این فاجعه چشم می پوشد و آن را به مبارزه مسلحانه مردم کرد نسبت می دهد تا یک جنگ خانگی و برادرکشی را شعله ور سازد و لااقل این مشی مسلحانه ای را که خودش تبلیغ میکند، در نظر مردم جدی جلوه دهد.

در پایان فقط یک پرسش از هجری دارم: این حرف ها را برای که نوشته ای؟ می دانی که کسی دروغ به این بزرگی را باور نمی کند، پس لابد یا برای خودت نوشته ای یا برای اربابانت که خرج داعش راهم می دهند. اولی که منتفی است، چون اگر می خواستی برای خودت هذیان بگویی که می نشستی خانه می گفتی و وقت ما را نمی گرفتی. می ماند اربابانت که همین چرندیات را از هزار بوق به گوش مردم می کنند و کسی به گوش نمی گیرد. این بار به جای این که منتشرشان کنی، با پست بفرست به خانه ی رفقایت که هم حوصله ی مردم را سر نبری و هم آبروی کردها محفوظ بماند.

 پولتان را که یواشکی می گیرید، تبلیغتان را هم یواشکی بکنید، بهتر است.

2017 Jul 3rd Mon – دوشنبه، 12 تير 1396

این مقاله برای سایت (iranliberal.com) نوشته شده است و نقل آن با ذکر مأخذ آزاد است

(1​)

http://www.kurdistanmedia.com/farsi/idame/29211