اصلاح طلبان، همتی! حسن بهگر

همه ما از مصائبی که حکومت اسلامی به خاطر حجاب بر سر زنان  میهن ما می آورد آگاهیم . متولیان حکومت اسلامی همه ی بلایای زمینی و آسمانی از سیل و زلزله تا گرانی را محصول بدحجابی می شمرند . بر سر هر کوچه و برزن مأموران منکرات کمین کرده اند تا موی بیرون آمده از چادر و روسری را بپوشانند. آش آنقدر شور شده است که آیت الله صانعی، ملای سوگلی اصلاح طلبان هم اظهاراتی از این قبیل را که کم آبی هم محصول بدحجابی است، به سخره گرفته است و کلیپ ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی در گردش است. از جانب دیگرمدتهاست  شیخ محمد سعید طنطاوی، رئیس دانشگاه اسلامی الازهر مصر‌ و خانم سواد صالح، پرفسور رشته حقوق اسلامی در دانشگاه الازهرو اخیرا دبیرکل شورای فتوای الازهر در مصر کشور اسلامی با 70 میلیون جمعیت اعلام کرده اند که حجاب هیچ ربطی به اسلام ندارد .

من این را به فال نیک گرفتم و فکر کردم این فرصت خوبی برای اصلاح طلبان است که همتی کنند و به میدان بیایند و این مطلب را عنوان کنند. اصلاح طلبان 8 سال قوه مجریه و مقننه را در اختیار داشتند و این فرصت را با وعده و وعیدهای سیدخندان درمورد جامعه مدنی و گفتگوی فرهنگ ها و حرف های قلمبه  سلمبه  سپری کردند و آخر معلوم نشد چه می خواهند بگویند و چه چیزی را اصلاح کنند. اگر حسن نیتی دارند بیایند این بلایی که به اسم اسلام و قرآن بر سر ملت آوار کرده اند بردارند. امری که به گفته صاحبنظران ربطی هم به اسلام ندارد و من درآوردی است .

سال های قبل آقایان بازرگان و یزدی و چمران و .. چشم به مصر و بخصوص سید قطب و اخوان المسلمین داشتند و تراوشات افکار آنان را کپی و اشاعه می دادند که از ثمرات افکار آنها به اندازه کافی پس از انقلاب 57 برخوردار شدیم. حال شاید وقت آن باشد که نگاهی هم به دانشگاهیان الازهر بکنند شاید این مورد گره از مشکل فروبسته ما بگشاید.

ما از اصلاح طلبان انتظار نداریم لوتر وار  خطر کنند و از جان بگذرند و اصلاح دینی بکنند واسلام را زیر و رو نمایند. اگر خیلی همت دارند لطف کنند و  این حجاب را که به اسم دین اسباب زحمت شده است و اسباب رفع آن هم چه در داخل و چه خارج مهیاست پیش ببرند. ما نمی خواهیم از قرآن تعبیر وتأویل عجیب و غریب و مثلاً هرمونتیکی بکنند و 180 درجه آن را بچرخانند یا رؤیاهای رسولانه را برای ما تعبیر نمایند که هیچکدام هم معلوم نیست به چه درد می خورد. نه بهیچوجه! فقط  اکنون که بسیاری از علما و مراجع سنی و شیعه معترفند که حجاب در قرآن نیامده است و ساخته و پرداخته برخی ملایان و برگرفته از سنت است، بیایند از اسلام رفع اتهام کنند و بگویند حجاب از اسلام نیست و رستگاری دنیا و آخرت رابرای خود بخرند و یک حرف حسابی بزنند.

امیدوارم اصلاح طلبان  پند اینجانب را پیش از آن که دیر شود و مانند فیلسوف بزرگوار و پیشروشان  سروش به امراض روحی و دماغی گرفتار آیند، انجام دهند.  قرار نیست ما منتظر بمانیم تا اول برخی از اصلاح طلبان ادعای مهدویت و پیامبری و یا خدایی بکنند بلکه کاری صورت بگیرد. لازم نیست تا آنجاها بروید، بیایید تا حضرت ظهور نکرده، اجباری بودن حجاب را نفی کنید. به آخرتتان که لطمه نمی خورد، دنیایتان هم بهتر می شود، دنیای بقیه هم از مال شما بهتر.

سنگ بزرگ برندارید، همین یک کار را بکنید کافیست.

این مقاله برای سایت (iranliberal.com) نوشته شده است و نقل آن با ذکر مأخذ آزاد است.

2016-09-08