Home خبرها ارشیو خبرها ملت ایران حکومت اسلامی را بر نمی تابد-هماهنگی ایرانیان اروپا برای پشتیبانی از قیام مردم ایران
ارشیو خبرها - خبرها - آوریل 18, 2020

ملت ایران حکومت اسلامی را بر نمی تابد-هماهنگی ایرانیان اروپا برای پشتیبانی از قیام مردم ایران

بیش از چهل سال است که جمهوری اسلامی با اعمال استبداد دینی، تبعیض، سرکوب، شکنجه و اعدام حکومت می کند و در منطقه خاورمیانه مرتکب جنایت می شود۔
خیزش خودجوش آبان‌ماه ۱۳۹۸ قیامی بود که به دنبال گرانی سیصد درصدی قیمت بنزین، با شعارهایی مانند سرنگون باد جمهوری اسلامی به وقوع پیوست و نشان داد که مردم ایران از کلیت حکومت اسلامی بیزارند و آن را نمی خواهند. جهانیان شاهد بودند که مردم ِ به تنگ آمده از ستم سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و افزایش سرسام آور قیمت ها، فساد و دزدی آقازاده ها یک بار دیگر برای اعتراض به اوضاع نابسامان کشور به پا خاستند و یکبار دیگر توسط رژیم مستبد جمهوری اسلامی به شدت سرکوب شدند.
تاکنون صدها نفر از جوانان مبارز، تهیدست و بیکار کشته، صدها نفر زخمی و مفقود الاثر شده‌اند و هزاران نفر در زندان ها زیر شکنجه های وحشیانه به سر می برند و خطرِ اعدام، زندگی بیگناهان‌ِ معترض را تهدید می کند.
ما از مبارزات ملت ایران برای رهائی از رژیم دیکتاتوری اسلامی بدون دخالت خارجی و برای دستیابی به یک نظام جمهوری بر اساس دموکراسی پارلمانی، حاکمیت ملی، آزادی واستقلال پشتیبانی کرده و تلاش می کنیم پیام دادخواهی آنان را به آگاهی اتحادیه و پارلمان اروپا، دادگاه اروپائی حقوق بشر، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل و وجدان های بیدار جهان برسانیم.
در این راستا به کشورها و نهادهای اروپایی و همینطور به سازمان ملل متحد هشدار می دهیم که تا کنون نسبت به مقدمه اعلامیه و به ویژه در مورد مواد ۲۸- ۲۹- ۳۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر در دفاع از حقوق مردم بیگناه ایران کوتاهی کرده‌اند، ما آنها را به انجام وظیفه نسبت به اعلامیه جهانی ملزم می داریم و خواستاریم:
۱- از مبارزات ملت ایران برای برچیدن کامل جمهوری اسلامی پشتیبانی کنند.
۲- کلیت نظام جنایتکار اسلامی، به رهبری علی خامنه‌ای مسئول کشتارهای آبان‌ماه است. «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» و «نیروی مقاومت بسیج»، و گروهای شبه نظامی عراقی مانند حشدالشعبی، فاطمیون و… در سرکوب جنبش اعتراضی دستشان به خون مردم ایران آلوده است. ما از اتحادیه اروپا می خواهیم کلیت رژیم جمهوری اسلامی و این نهادهای جنایتکار مندرج در بالا و شخص علی خامنه‌ای را به عنوان سرکوبگر و تروریست به رسمیت بشناسد.
۳- ما نسبت به سکوت سنگین دولتهای اروپایی به سرکوب و کشتار مردم ایران توسط جمهوری اسلامی، اعتراض شدید داشته و خواهان محکومیت جمهوری اسلامی و محدود کردن همکاریهای اتحادیه اروپا با آن هستیم. از سازمان ملل متحد و از اتحادیه اروپا می خواهیم، با اعزام نمایندگان ویژه در چارچوب یک کمیسیون حقیقت یاب از شرایط زندانیان و خانواده ِ جانباختگان‌ِ خیزش آبان ماه، دیدار به عمل آورند و حاصل آن را در یک گزارش رسمی انتشار دهند
۴- ما خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط همه زندانیان، شناسایی شمار کشته شدگان، زخمی ها و مفقود‌شدگان به تفکیک شهرها هستیم، در این راستا از نهادها حقوق بشری، به ویژه کمیسیون حقوق بشر اروپا تقاضا داریم با تشکیل یک جلسه اختصاصی ِ فوری به امر حوادث آبان ماه ایران بپردازد و در جهت استقرار ارزش های انسانی و حقوق بشری در ایران، در کنار ملت ایران قرار بگیرند و از حقوق مردمان بی‌گناه ایران دفاع کنند.
۵- جمهوری اسلامی با کشتارهای پی در پی مردم، بطور کلی صلاحیت سیاسی و حقوقی خود، برای نمایندگی ملت ایران را از دست داده‌است. مقامات جمهوری اسلامی با چپاول منابع کشور و حقوق مردم بخشی از ثروت ملت ایران را در حساب های شخصی به خارج کشور انتقال داده‌اند. ما از مقامات اروپائی می خواهیم نسبت به توقیف اموال مسئولین حکومتی، نمایندگان مجلس، نهادهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی و شبکه های مافیائی پیرامونی آنها، در بانک ها و موسسات مالی اروپائی اقدام کنند.
ما امضا کنندگان این متن با تاکید به شرایط حساس میهنمان بر ضرورت همبستگی ملی، بر اساس دموکراسی و آزادی پا می‌فشاریم واز نهادها و فعالان سیاسی، کنش‌گران جامعه مدنی، افراد دموکرات و آزادی‌خواه درخواست داریم که با حضور در همایش ۱۱ دسامبر، در مقابل پارلمان اروپا، همبستگی خود را با مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران ابراز دارند تا به اتفاق برای تحقق حقوق مردم مبارز میهنمان حاضر باشیم و اصول پنجگانه فوق را خواستار شویم.
هماهنگی ایرانیان اروپا برای پشتیبانی از قیام مردم ایران
زمان تظاهرات: چهارشنبه ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹ از ساعت ۱۵ تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه.
آدرس محل تظاهرات: بروکسل میدان لوکزامبورگ روبروی پارلمان
زمان تظاهرات: چهارشنبه ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹ از ساعت ۱۵ تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه.
آدرس محل تظاهرات: بروکسل میدان لوکزامبورگ روبروی پارلمان

Parlement Européen
Place du Luxembourg,
1050 Bruxelles