Home آرشیو خبرها سه شنبه، ششم اوت ۲۰۱۹ به دعوت نهضت مقاومت ملی ایران در مراسم یادبود بیست ‌و‌هشتمین سالروز قتل شاپور بختیار و سروش کتیبه

سه شنبه، ششم اوت ۲۰۱۹ به دعوت نهضت مقاومت ملی ایران در مراسم یادبود بیست ‌و‌هشتمین سالروز قتل شاپور بختیار و سروش کتیبه

هموطنان گرامی،

چهل سال پیش در برابر خطر مهلکی که حیات ملی و هستی کشور را تهدید می کرد مردی از پیروان وفادار مصدق بزرگ قد برافراشت، خطر را با صدای رسا و توانا به ما گوشزدکرد و به ندای شومی که مردم را به رژیم نکبت بار جمهوری اسلامی فرامی خواند قاطعانه و دلاورانه  نه گفت.

روز ششم اوت ۱۹۹۱، جلادان گسیل شده از سوی دستگاه رهبری جمهوری اسلامی، برای خاموش کردن این صدای روشنگر، صدای دکتر شاپور بختیار، آخرین نخست‌ وزیر نظام مشروطه‌ ی ایران، ادامه دهنده‌ ی ثابت قدم راه مصدق بزرگ، نخستین، اصولی‌ ترین و استوارترین مخالف نظام جمهوری اسلامی، بنیانگذار و رهبر نهضت مقاومت ملی ایران و دستیار وفادارش سروش کتیبه را به طرز فجیعی به قتل رساندند.

 نهضت مقاومت ملی ایران هرساله در این روز یاد آن مرد بزرگ را با دعوت به گردهمآیی بر مزار وی گرامی می دارد.

 امسال نیز، همچون بیست و هشت سال گذشته، به همین مناسبت، به دعوت نهضت مقاومت ملی ایران روز سه شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸ برابر با ۶ اوت ۲۰۱۹ ، اعضای خانواده، آشنایان، یاران، هواداران و دیگر هموطنان شاپور بختیار برای گرامی ‌داشت یاد این بزرگمرد سیاست ایران بر مزار وی و دستیار وفادارش سروش کتیبه گرد خواهند ‌آمد.

در مراسم امسال سه سخنران سخن خواهند گفت و پیام های رسیده به سمع حاضران خواهد رسید.

سخنرانان امسال عبارت اند از آقایان ناصر کاخساز و جواد طالعی، سخنرانان مهمان، و آقای علی شاکری زند از نهضت مقاومت ملی ایران.

نهضت مقاومت ملی ایران از کلیه ی هموطنان گرامی، ایرانیان آزادیخواه و خواستاران ایرانی رهایی ‍یافته از بند اسارت و فساد حاکمیت مذهبی، ایرانی آزاد و مستقل، برای بزرگداشت این قهرمان ملی آزادیخواهی و آزادگی به حضور در این مراسم دعوت می ‌نماید.

در این مراسم که از ساعت شانزده (۴ بعد از ظهر) تا هفده و سی دقیقه (۵:۳۰) برگذار می شود  پس از پخش سرود ای ایران و قرائت پیام های رسیده، ابتدا سخنرانان میهمان و سپس سخنران عضو نهضت مقاومت ملی ایران سخنان خود را به ‌سمع حاضران خواهند رساند. مراسم با پخش سرود نهضت مقاومت ملی ایران پایان می یابد.

از رسانه های محترم تقاضا می شود که حضور نماینده ی خود را، از پیش و با ذکر نام، به نشانی سایت اینترنتی نهضت مقاومت ملی ایران اطلاع دهند.

ایران هرگز نخواهد مرد

نهضت مقاومت ملی ایران

چهارشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۸

برابر ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۹

نشانی گورستان مون‌‌‌پارناس:

Cimetière de Montparnasse

3, Boulevard Edgar Quinet,

75014 Paris