Home ستون آزاد آرشیو ستون آزاد بساط حقوق بشر از طرف نوادگان هیتلر!- اسماعیل هوشیار

بساط حقوق بشر از طرف نوادگان هیتلر!- اسماعیل هوشیار

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۱۷ آبان در توئیتی برگزاری نمایشگاه «دستاوردهای جمهوری اسلامی» در حوزه حقوق بشر را در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو یک «ریاکاری شرم‌آور» خواند…
جناب وزیر خارجه آمریکا حکومت اسلامی ایران حق دارد شوخی نکند چون پشتش به بودن در کلوپ قدرت جهانی گرم است همان کلوپی که همه دولتها در آن ساکن هستند و جوازش را غرب صادر میکند حکومت اسلامی ایران حق دارد نمایشگاه برای حقوق بشر بزند چون اقتصادش را خود شماها نجات دادید با تزریق 150 میلیارد دلار نقد در برجام … حکومت اسلامی حق دارد نمایشگاه حقوق بشر بزند ، چون نگاهش به رفتار و عملکرد بقیه جهان است ، همان جهانی که در راسش دولت آمریکا به نظام سیاسی حاکم در ایران کردیت سیاسی برای ماندن و بازی و دیپلماسی میدهد و ساپورتش میکند .
غرب و دولت آمریکا زمان امضاء برجام برای نجات سیستم ولایت فقیه با مردم ایران شوخی نکرد و حاکمان مسلمان ایران هم حق دارند شوخی نکنند و مثل شماها موضوع حقوق بشر را جلوی چشم همه جهان به تمسخر بگیرند . وقتی قتل عام میکند زندانها پر است ، فقر و فحشاء و اعتیاد ، ترور و انفجار و دخالت … را گسترش میدهد و همزمان برای حقوق بشر نمایشگاه میزند یعنی اینکه همه دولتهای دنیا را مسخره کرده و دولتهای دنیا هم حقوق بشر را به سخره گرفته اند، یعنی همه با هم هستید و مردم را مسخره کرده اید .

ریاکاری شرم آور ابتدا شایسته دولتها و قدرتهایی است که حکومت اسلامی ایران را به رسمییت میشناسند .
مکرون: اروپا نباید شریک کوچک‌تر آمریکا در خاورمیانه باشد…
امانول مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، رویکرد دولت فعلی آمریکا نسبت به پیمان اتلانتیک شمالی – ناتو – را مورد انتقاد قرار داده و خواستار نقش مستقل اروپا در خاورمیانه شده است…
صحنه جالبی نیست خاورمیانه مثل صیدی شده است که تعدادی شکارچی سرش دعوا میکنند . اما به نظر من انتخاب این شکارچی ها توسط صید خودش حکایت و نعمتی است بهتر … در تاریخ انسان حداقل بنویسند که خاورمیانه توسط مشتی درنده کراواتی مثلا متمدن غربی پاره شد ، خیلی بهتر است که بنویسند خاورمیانه توسط مشتی کفتار به اسم آخوند و ولایت فقیه و پوتین زنده زنده سوزانده شد .

وقایع عراق و لبنان مسیرش مثل سوریه نخواهد بود . وقایع سوریه طی یک دهه خونین و خرابی همان چانه زنی های مختلف در بالا بود که عنصر اجتماعی و مردم بدون دخالتی مستقیم خرج این بازی خون میشد . حالا فرش سرخ امپراطوری ریقوی ولایت فقیه را طوری از زیر پایش در خاورمیانه میکشند که نتیجه اش از بمباران جنگنده های اسرائیلی قطعا بهتر خواهد بود . صحنه های جلوی چشم ما به سادگی فریاد میزند که زمان به عقب برنمیگردد . و حضور عنصر اجتماعی یا مردم نتیجه اش از جنگنده های اسرائیل خیلی بهتر است .

حدود 2 ماه از وقایع انفجاری مردم در خیابانهای لبنان و عراق میگذرد … این یعنی داستان تمام نمیشود مگر با قطع دست و پای حکومت اسلامی ایران و در هر شکلی از پایان حضور مردم در خیابان ، اوضاع دیگر و مطلقا مثل سابق نخواهد شد . اگر میتوانستند در مدت 2 هفته این آتش را مهار کنند مثل سرکوب جنبش 1388 موقتا برنده بودند ، ولی وقتی استمرار پیدا کرد یعنی فاتحه نفوذ ولایت فقیه در خارج ایران خوانده شده است ، مهر پایانی بر صفحه ایی دیگر از پروژه غربی برجام … یعنی مقام معذب ولایت قفیه حالا برگرد درون کوزه خودت ، تا صفحه جدید برجام داخلی شروع شود.

روسیه در تجربه 10 ساله سوریه عملا نشان داد که هنوز حرفی برای زدن دارد . اما در لبنان و عراق و هر جایی که پای عنصر اجتماعی وسط باشد توان مانور ندارد ، پولش را هم ندارد . در زمینه توان تسلیحاتی و بازی در بالا روسها میتوانند ، چینی ها هم در اقتصاد حرف جدی دارند اما هیچکدام هنوز نمیتوانند در مقابل استفاده غرب از عنصر اجتماعی چه باید کرد ؟ در هنگ کنگ و خاورمیانه و آمریکای لاتین و هر جایی که مردم در خیابان بودند مبادا خدایی نکرده فکر کنید معجزه ای فرازمینی رخ داده است ، و یا هنوز قوانین 2 قظبی قرن 20 کار میکند…این همان مرز ظریف توانایی غرب نسبت به بقیه رغبای حاضر است که خیلی ها اسمش را انقلاب مردم عراق و لبنان گذاشته اند و برایش دنبال رهبر هستند.

رهبری هر حرکتی توسط مردم در قرن 21 در وال استریت نشسته است و محرکهای لازم برای انقلاب را خودش در سینی طلایی به مردم تعارف میکند آن هم توسط افراد و احزاب و شخصیتهایی که از همان بافت فرهنگی و جغرافیایی هستند . وقایع زمین سیاسی از سیری و دلخوشی اتفاق نمیافتد . کاخ سفید از زبان آقای پومپئو از تمام کشورها خواسته تا “باج‌گیری هسته‌ سپاه پاسداران ” را رد کنند و “گام‌هایی جدی” برای افزایش فشار علیه ولایت فقیه بردارند مثل حمایت از مسیح علینژاد … یعنی آگاهانه میخواهد بازی ادامه پیدا کند … اسکولم خودتی و اجدادت در کاخ سفید.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، به صورت آشکار اعتراف کرد که “جنگ سوریه، فرصت خوبی برای کسب تجارب نظامی و آزمایش سلاح های سنگین و موشک ها بود…

زمان لازم دارند تا بفهمند در زمینه استفاده بهینه از نقش مستیقم عنصر اجتماعی دیگر تجارب و توانایی تسلیحاتی قرن 20 به درد کشک روی آش هم نمیخورد . به همین نسبت به حکومت اسلامی هم به هر شکلی فهمانده میشود حتی اگر سلاح اتمی میداشت باز هم برتری نبود. برتری تسلیحاتی در معادلات سیاسی مربوط به قرن پیش است . وقتی از تاثیر و نقش مردم غافل شدی صحنه را خیلی سخت و زشت واگذار میکنی …

به گزارش رسانه‌های خبری کویت، شامگاه گذشته چند صد نفر هم با تجمع در برابر پارلمان این کشور آنچه را که تعلل دولت در مقابله با فساد می خواندند مورد انتقاد قرار دادند و خواستار اقدام جدی در این زمینه شدند…ساکنان کویت برای نان شب و از گرسنگی به خیابان نمیآیند اما در بافت جغرافیایی خاورمیانه باید سیستم با شرایط جدید هماهنگ شود اسمش در تمام خاورمیانه مبارزه با فساد است.

09.11.2019