Home خبرها ارشیو خبرها پیام ششمین کنگره سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور
ارشیو خبرها - خبرها - دسامبر 21, 2022

پیام ششمین کنگره سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

کنگره ژینا (مهسا امینی)، دختر ایران به ملـت ایران

درود فراوان به شما ملت قهرمان ایران که 116 سال پیش با انقلاب مشروطه به استبداد سلطنتی پایان دادید و آزادی را جانشین آن نمودید. شما در قرن میلادی گذشته سه جنبش بزرگ اجتماعی براه انداختید که دو مورد آن به تغییر نظام انجامید. امروز هم شما در کف خیابانهای کشور ایستاده و خواستار پایان دادن به دیکتاتوری و برقراری آزادی هستید.

جنبش انقلابی کنونی پس از کشته شدن مهسا امینی، دختر کرد ایرانی آغاز شد. جنبشی که زنان پیشقراولان آنند و ایستادگی دلیرانه و گسترده شما زنان و مردان و نو جوانان ایران در تقریبا تمام ایران برای آزادی و دستیابی به حقوق انسانی و شهروندی و برابری حقوق زن و مرد جهانیان را به تحسین واداشته است. مبارزاتی که با سرلوحه قرار دادن نام ژینا (مهسا) امینی، دختر سنی و کرد هم دیکتاتوری مذهبی شیعه را محکوم کرده، هم رعایت کرامت، مقام و حقوق زن را در صدر خواست های خویش قرار داده و هم همبستگی میان تمامی مردم ایران در مقابل جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشته است.

شما مردم ایران از اقوام و طوایف گوناگون دست در دست هم در گوشه و کنار این سرزمین پهناور پرچم مبارزه را از زاهدان تا مهاباد، از گیلان و مازندران تا جنوب ایران و جزایر خلیج فارس برای تحقق شعار زن، زندگی، آزادی، برافراشته اید. سرکوب بی رحمانه و خونین شما در سیستان و بلوچستان، حمله وحشیانه به مردم کردستان و کشتار صدها تن زن و مرد و کودک و نوجوان در نقاط مختلف ایران توسط جمهوری اسلامی نیز نتوانست مانع مبارزات آزادیخواهانه شما شود و تنها لکه ننگی بر پیشانی این نظام جنایتکار باقی گذاشت. اگر مسئولان رژیم توان تحلیل و ذره ای منطق داشتند مدتها پیش به این نتیجه رسیده بودند که حتی خونین ترین سرکوب ها و استفاده کامل از قدرت نظامی نیز نمیتواند جلوی مبارزات مصممانه و همبسته شما را سد نماید و بر عکس هر بار به جمع معترضان می افزاید و مردم بیشتری را به مبارزه و مقاومت پیوند میزند.

مبارزات دلاورانه و شعارهای مترقی و انسانی شما همراه با کوشش گسترده و همبسته ایرانیان خارج از کشور برای توجه دادن جهانیان به آنها و زیر پا گذاشتن حقوق و ارزشهای انسانی توسط جمهوری اسلامی و خواست شما مبنی بر پایان دادن به نظام جهل و جنایت و اعدام جمهوری اسلامی بازتاب وسیعی در جهان داشته و بسیاری از آزادیخواهان جهان نیز به پشتیبانی از شما برخواسته اند.

ما این یادآوری را ضروری میدانیم که پیروزی یک جنبش بزرگ اجتماعی و انقلابی به همبستگی با تشکل های اصیل سیاسی مستقل، دموکرات و آزادیخواه نیاز دارد. امروزه مبارزات سراسری شما مانند مبارزات دوران انقلاب مشروطه که در انجمن های گوناگون گسترده بود در حوزه های دانشگاهی و محلات شهرهای کوچک و بزرگ شکل گرفته است. و نیز در این زمان همانگونه که در پایان انقلاب مشروطه رهبری و تشکل مبارزه در آذربایجان، گیلان و بختیاری شکل گرفت لازم است مبارزات امروز شما نیز برای توفیق نهایی با جریانهای سیاسی متشکل، با سابقه روشن و مورد اعتماد همبستگی پیدا نماید.

جبهه ملی ایران با هفتاد سال سابقه مبارزه برای آزادی و دمکراسی در کشور، علیه استعمار انگلیس و کارنامه درخشان در مبارزات نهضت ملی ایران و ملی کردن صنایع نفت به رهبری دکتر مصدق که از 70 سال پیش تا کنون با همراهی فرهیختگان سیاسی کشور که همه گونه خطرات را چه در رژیم گذشته و چه رژیم کنونی به جان خریده و همچنان به مبارزه برای اهداف والایشان ادامه داده اند بدون تردید از تجربیات ذیقیمتی برخوردار است که میتواند به پیروزی مبارزات امروز مردم ایران یاری رساند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور معتقد به نظام جمهوری است و حکومت های موروثی را مردود و سر منشا عدم اطمینان در باره نظام آینده میداند. ما مانند همیشه راه استقلال، آزادی و دمکراسی، رعایت حقوق انسانی و شهروندی، برابری حقوق زن و مرد، جدایی دین از حکومت و حفظ تمامیت ارضی ایران را دنبال میکنیم و با تمام توان از مبارزات به حق شما دفاع میکنیم.

به امید پیروزی این مبارزات آزادیخواهانه، ضد دیکتاتوری و خواهان جدایی دین از حکومت شما ما مردم دلیر و آگاه ایران.

22 آبان 1401 برابر 13 نوامبر ۲۰۲۲

انتشار توسط:

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

29 آذر 1401 برابر 20 دسامبر 2022

sjmikh@iranazad.info

http://www.iranazad.info/