Home خبرها ارشیو خبرها مبارزه نرگس محمدی و زنان ایران شکست‌ ناپذیر است
ارشیو خبرها - خبرها - اکتبر 13, 2023

مبارزه نرگس محمدی و زنان ایران شکست‌ ناپذیر است

زنان ایران در چند دهه گذشته نقش موثری در ارتقاء آگاهی سیاسی و مدنی جامعه ایران داشته‌اند. آنان بصورتی مسالمت‌آمیز و خلاقانه برای رعایت حقوق و آزادیها، رفع تبعیض و برقراری عدالت کوشیده‌اند. بی جهت نیست که امروز شاهد اهدای دومین جایزه نوبل صلح به یکی از شایسته‌ترین چهره‌های مدافع حقوق بشر، دمکراسی و آزادی و جنبش زن زندگی ازادی از طرف بنیاد نوبل هستیم.

نرگس محمدی در قامت یک کنشگر سیاسی و باورمند به آزادی و دمکراسی سال‌های متعددی از زندگی خود را وقف پیشرفت مدنی و سیاسی جامعه ایران نموده، هم اکنون نیز بخاطر مبارزاتش در زندان بسر میبرد. زنانی چون نرگس محمدی را باید ستود و از ایشان تقدیر کرد زیرا که بار بخش بزرگی از مبارزه و مقاومت مدنی جامعه را به دوش کشیده و در بارور کردن نهال آزادی کوشا بوده‌اند. بی‌تردید مبارزه زنان ایران و جنبش پویای زن، زندگی، ازادی با این قدرشناسی جهانی از چهره برجسته این جنبش تواناتر از قبل خواهند شد.

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور و جبهه ملی ایران اروپا دریافت این جایزه را به خانم نرگس محمدی و کلیه زنان و مردان کوشنده برای تحقق حقوق انسانی و شهروندی و رفع هرگونه تبعیض جنسیتی، تبریک گفته، مبارزه موثر در این مسیر را به همه هموطنان و آزادیخوان ایران توصیه میکنند.

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

جبهه ملی ایران اروپا

14 مهر 1402 برابر 6 اکتبر 2023